پوست کودکان را به خوبی محافظت کنید

نوشته‌های پیشین
چهار رمز طلایی برای بستن منافذ باز پوست

پوست کودکان را به خوبی محافظت کنید:

نوزادان را از گرما و نور خورشید محافظت کنید.و از معرض قرار گرفتن آنان در ساعات بین 10 صبح تا دو بعدازظهر که اشعه فرابنفش به اوج شدت خود میرسد، خودداری کنید.

والدین باید از هرگونه استفاده از کرمهای ضدآفتاب برای نوزادان خودداری کنند چرا که پوست نوزادان بسیار نازکتر از افراد بزرگسال است و همین امر موجب میشود تا ترکیبات شیمیایی موجود در ضدآفتابها به سرعت جذب پوست آنان شود و پیرو آن واکنشهای آلرژیک در نوزادان پدید آیدبرای جلوگیری از آفتاب سوختگی، لباس نوزادان باید رنگ روشن با آستینهای بلند و کلاه آنان نیز نقابدار باشد به گونهای که بر روی گوش و گردن آنان سایه بیندازد

.ازاستفاده پارچههای حریر برای لباس نوزادان خودداری کنید چرا که موجب آفتاب سوختگی خواهد شد

پیش از بیرون بردن نوزادان یا شیرخواران در هوای گرم باید مطمئن شد که آنان آب کافی یا شیر خوردهاند

.در صورت گذراندن وقت زیاد در آفتاب، مایعات خنکی را برای نوزاد به همراه داشته باشید

– در صورت مشاهده بیقراری نوزاد، قرمزی، گریه بیش از حد یا بیادراری نوزاد را از نظر آفتاب سوختگی یا کم آبی بدن بررسی کنید نوزادانی که دچار آفتاب سوختگی شدهاند باید سریعا دور از نور خورشید قرار داده شوند و فورا کمپرسهای خنک بر محل آسیب دیده قرار بگیرد.

در صورت استفاده از هرگونه ضدآفتاب در موقعیت اضطرار بایدSPF آن لااقل 20 باشد و در نقاط کمی از بدن نوزاد مانند گونه و پشت دستها که بیشترین رویارویی با نور خورشید را دارد، مورد استفاده قرار بگیرد.

اما در کودکان (شیر خواران و کودکان بزرگتر یا سنین مدرسه )نیم ساعت قبل از قرار گرفتن در برابر نور خورشید، کلیه مناطقی که در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار دارند را با لوسیون ضدآفتاب کودکان بپوشانید. مصرف لوسیون را در صورت نیاز هر 2 ساعت یکبار تجدید نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

شاید شما دوست داشته باشید…

فهرست